Verslag Studio 040

d.d. 15.05.2018

Als Nuenen en Eindhoven fuseren, dan blijft het dorpse karakter van Nuenen behouden.

Het is een belangrijke strekking van het herindelingsontwerp van de provincie Noord-Brabant. Na maanden van gesteggel over de fusie, ligt er nu een vrij concreet plan.

Dependance
In dat plan staat verder dat er geen hoogbouw in Nuenen komt. De groene zone, blijft een groene zone. Daarnaast moet er respect zijn voor de verenigingen en evenementen in Nuenen. Er komt waarschijnlijk ook een dependance voor gemeentelijke dienstverlening in Nuenen.

Tot en met 11 juli kunnen inwoners van beide gemeenten reageren op het fusie-ontwerp. De gemeenteraden van Eindhoven en Nuenen mogen tot en met 29 augustus reageren. Op 1 januari 2021 gaan de twee gemeenten samen. Als dat gebeurt, mogen alle Eindhovenaren en Nuenenaren opnieuw naar de stembus.